Mgr. Tereza Lankocz Carbolová

Mgr. Tereza Lankocz Carbolová – psycholožka a psychoterapeutka

 

Jmenuji se Tereza a na své cestě životem jsem prošla a stále procházím různými školami, pracovními i osobními zkušenosti, procesem vlastního růstu a vývoje, jež mě dovedly až k tomu, kým jsem a čím se zabývám dnes.

VZDĚLÁNÍ

ü Mgr. jednooborová psychologie na PEVŠ v Bratislavě a na Ostravské univerzitě

ü Čtyřletý komplexní psychoterapeutický výcvik v Transformační systemické psychoterapii podle V. Satir – Model růstu

ü Výcvik v Psychotraumatologii a EMDR v Českém institutu pro psychotraumatologii a EMDR

 

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

ü Školní psycholog na víceletém gymnáziu (současnost)

ü Psychoterapeut v Edukačním centru Repette pro rodiny v rozpadu (současnost)

ü Psychoterapeut v Poradenském centru Charita (2017-2020)

ü Psycholog v Pedagogicko-psychologické poradně (2015-2017)

PÁR SLOV O MNĚ

Již jako dospívající dívka na gymnáziu jsem věděla, že se chci věnovat psychologii a práci s lidmi, zajímala jsem se o to, jak funguje lidské psychika, vztahy. Můj sen se stal skutečností a já vystudovala vysokou školu v oboru psychologie a pak začala pracovat jako psycholožka s dětmi a dospívajícími v PPP. Následně jsem se sama stala manželkou a matkou. Dostala jsem možnost nabývat zkušenosti v těchto rolích. Kontinuálně jsem se dále profesně vzdělávala a absolvovala jsem komplexní psychoterapeutický výcvik v Transformační systemické terapii podle Satirové – model růstu a následně nadstavbový prohlubující výcvik pro již praktikující psychoterapeuty v práci s psychickým traumatem. Můj profesní a osobní život se mi neustále prolínají. Pracovní růst mě podporuje v tom, kým jsem dnes a jak žiji jako člověk. Zároveň můj život a tok jeho událostí přede mnou neustále otevírají nové dveře, přináší mi nové výzvy a díky tomu všemu rostu a neustále se rozvíjím na osobní, lidské i profesní úrovni. A  tím se  kruh uzavírá a já vnímám, že má práce se mi stala mým koníčkem, cítím v ní smysl, význam a hloubku. Jsem šťastlivec, který může říci, že se do své práce těší. Druhou mou láskou je moje rodina. Ve volném čase cvičím jógu, chodím do přírody, relaxuju a ráda čtu.

Trápí Vás ve Vašem životě něco – ať neuspokojivé vztahy, emoční strádání nebo něco jiného? Jste s něčím nespokojení a chtěli by jste to mít nebo prožívat jinak ? Nechcete už čekat a plýtvat další svůj drahocenný čas nejistými očekáváními, že se to změní a vyřeší samo?

Možná se Vám zdá Vaše situace “beznadějná až neřešitelná”. Přesto platí, že kde je vůle, tam je i cesta. Jenom ji někdy třeba nevidíme, ale to neznamená, že není a že ji nenajdeme. Ráda se stanu Vaši průvodkyní.
Neumím Vaši situaci vyřešit a zvládnout za Vás. Vím však, že tyto schopnosti máte právě Vy a že vliv, jež máme my lidé sami na sebe a na svůj život je mnohdy větší než si sami uvědomujeme. Možná to bude vyžadovat z Vaší strany ochotu podstoupit “riziko” změny, ochotu zkoumat a zkoušet nové, snad i určitou disciplínu se současnou sebelaskavostí a trpělivostí. Ráda Vám na Vaší cestě poskytnu informace, naději, směr, nové náhledy i podporu.

A pamatujte „Změna je vždy možná. Vnitřní změna je možná i tehdy, když je omezena možnost změny vnější“. V. Satirová

 

DALŠÍ VZDĚLÁNÍ

ü Intenzivní kurz práce s terapeutickými kartami

ü Rodina během a po rozvodu pohledem rodinných terapeutů

ü Kurz základů krizové intervence

a další odborné kurzy a semináře.

 

Ohledně podrobnějších možností spolupráce, aktuálně volné kapacity a příspěvků pojišťoven mě můžete kontaktovat: telefonicky: 776 504 622 nebo emailem: centrum.kalokagathia@gmail.com

Certifikát Výcviku v psychotraumatologii a EMDR, úroveň I a II.webp